Již statisíce let vyvěrá karlovarské Vřídlo. Stalo se symbolem našich největších a nejznámějších lázní, ale je také jejich věčně pulzujícím srdcem. Na něm je závislé snad vše, co dělá Karlovy Vary lázněmi – zásobuje termální vodou všechna lázeňská zařízení, z něj se vyrábí karlovarská vřídelní sůl a dodává plynný oxid uhličitý pro vanové koupele. Jeden z pramenů Vřídla je právě ona fontána, tryskající v hale Vřídelní kolonády, která přitahuje pozornost všech návštěvníků našeho města. Konečně na Vřídle jsou závislé i ostatní karlovarské prameny, které jsou vlastně jenom větve, oddělující se blízko pod povrchem země od hlavního výstupního kmene. Proto má dnes všech třináct pramenů prakticky velmi podobné složení a stejnou mineralizaci.

Karlovy Vary — město třinácti horkých mineralizačních pramenů náleží bezesporu k největším a nejznámějším lázeňským střediskům v České republice.

Lázeňství je provozováno nepřetržitě přes šest století až dodnes, díky tomu již nelze spočítat, kolik nemocných vděčí Karlovým Varům za své uzdravení.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.