KAPITOLA V. Léta 1970 – 80

Desetiletí 1970 — 1980 se vyznačovalo dalším kvalitativním a ekonomickým růstem družstva. Výstavbou nových výrobních objektů pro kosmetiku a kanceláří pro pracovníky ústředí družstva včetně sociálního zázemí, byly dány podmínky pro další rozšíření výroby, zkvalitnění produkce a plně zabezpečeny hygienické nároky na kosmetiku. Značně se zlepšily pracovní podmínky při výrobě kosmetiky, při skladování a expedici. Rovněž se tímto vytvořily prostory pro vlastní vývojové pracoviště a kontrolní činnosti. Budova ústředí družstva v ulici Vítězná č. 42 byla v roce 1970 odprodána a ústředí se přestěhovalo do nově zřízených kanceláří v základním závodě v ulici Kamenického č. 8, blíže k hlavní výrobě.

V tomto období byl sortiment kosmetiky rozšířen o koupelové přísady, jako první koupelový přípravek byl v roce 1974 uveden na trh OZALUR – KOUPELOVÝ OLEJ.

V roce 1975 je na novém pracovišti zavedena výroba filtračních vložek do respirátorů řady RE, která je převzata od národního podniku Okula Nýrsko. Tento program byl velice vhodný pro osoby se změněnou pracovní schopností (ZPS). Již v tomto roce jich bylo vyrobeno více jak půl milionu a v roce 1980 bylo toto množství několikanásobně vyšší.

Produkce respirátorů byla ke dni 31.8.2014 z důvodu vysoké neefiktivnosti výroby ukončena.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.