KAPITOLA VIII. „Vřídlo dnes“

Od roku 1998 jsou všechny činnosti soustředěny do základního areálu v Karlových Varech – Bohaticích. V současné době družstvo zaměstnává stabilně mezi 85 – 100 pracovníky s více než 65% podílem pracovníků se zdravotním postižením.

Nosným výrobním programem je výroba kosmetických přípravků. V sortimentu se objevují tradiční výrobky, které jsou známy po desetiletí: zubní pasta CARLOTHERM®, krémy ARNIKA®OZALIN®CAMPHEROL®, koupelové soli na bázi mineralizace karlovarských pramenů a slatin, ale také výrobky nové – krémy na ruce KAMILA a KAWEA, řada pracovních krémů SPECIÁL a také skupina masážních emulzí EMMA. Ve všech výrobcích se tak prolíná tradice s nejnovějšími poznatky moderní kosmetiky.

Karlovarská kosmetika byla vždy známa využíváním darů přírody. Najdeme v ní výtažky z rostlin – především arniky horské, rozmarýnu, řepíku lékařského, levandule, heřmánku a dalších. Například zubní pasta CARLOTHERM® je unikátní mezi všemi přídavkem karlovarské vřídelní soli. Některé zubní pasty neobsahují fluor, a proto jsou vhodné zejména pro osoby citlivé na tuto látku.

Využitím moderní technologie a postupů je zajištěna vysoká kvalita výrobků při splnění současných přísných hygienických podmínek. Kooperace ve výrobní i kompletační oblasti probíhá v oborech vlastních programu družstva. V poslední době dochází k postupné rekonstrukci a modernizaci výrobních prostor a sociálního zázemí. Nejrozsáhlejší část přestavby výrobních prostor byla dokončena roku 2004. Tím byly splněny podmínky stanovené po vstupu České republiky do Evropské unie. Tím si družstvo vytváří veškeré předpoklady pro svou další existenci a jistě velmi bohatý rozvoj v dalších obdobích.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.