KAPITOLA III. Rozvoj družstva – počátky

První sídlo družstva bylo v Moskevské ulici č. 58 v Karlových Varech. Původní výrobní program byl velmi rozmanitý a různorodý.

V počátečním období let 1954 – 1960 bylo započato s výrobou kosmetiky, chemických prostředků, pracovníci zhotovovali doma různé textilní výrobky, upomínkové předměty, hmyzové špendlíky v Plesné na Chebsku a proutěná březová košťata. Později se z části hmyzové špendlíky a březová košťata vyráběly dílenskou výrobou.

V oblasti služeb zajišťovalo družstvo mytí aut v autoservisu, hodinářské opravy, opravy igelitových pláštěnek, ladění pián, výrobu razítek a rytin, provádělo manikúru a pedikúru v Karlových Varech, opravu fotopřístrojů  a plnění kuličkových tužek, zakázkovou výrobu prádla, pletení a opravy, knihařské práce, opravu a nabíjení autobaterií, akvarijní prodej v Karlových Varech a Mariánských Lázních, deratizaci v Mariánských Lázních, údržbářské, malířské a lakýrnické práce v Aši. Zajišťovalo hlídání parkovišť a střežení podniků v Karlových Varech a okolí. 

Z oboru kosmetiky se v tomto období začaly vyrábět výrobky Aseptor k ošetření nohou, voda po holení Ozalon, dámská pleťová voda Sysex, masážní krém Campherol, koupelová sůl Ozal a sůl pro koupel nohou Ozal.

Výroba kosmetiky byla zajišťována a prováděna velmi obtížně, chybělo strojní vybavení, zkušenosti i kvalifikovaní pracovníci. V roce 1960 dosáhlo družstvo objem výkonů ve výši 7,328 miliónů Kčs (korun československých) při 257 pracovnících.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.