KAPITOLA VI. Léta 1980 – 89

Období let 1980 – 1989 se vyznačuje vedle trvalé pozornosti technickému a ekonomickému rozvoji a inovaci výrobků i zvýšená pozornost sociální oblasti. V souladu s dobrými výsledky v hospodářské oblasti realizuje družstvo úspěšně i sociální program. Mnoho bylo v těchto letech vykonáno pro zlepšení pracovního prostředí. V základním závodě bylo zřízeno zdravotní středisko, začal pracovat tzv. Rehabilitační útvar, vybudována rehabilitační místnost, která začala být koncem osmdesátých let využívána.

Postupně se omezují pracovní činnosti nevhodné pro invalidní pracovníky a vyřazují výrobní programy závislé na jedné osobě. Je zrušena knihárna, výroba hmyzových špendlíků a limosáčků. Nabíjení a opravy autobaterií přechází do Západočeského autodružstva Plzeň a to zejména z důvodů, že tato výroby nebyla vhodná pro osoby se změněnou pracovní schopností.

Koncem roku 1982 je výroba filtračních vložek rozšířena o výrobu filtračních polomasek (respirátorů) řady RVD.

Roku 1987 je výroba respirátorů rozšířena na novu provozovnu v Teplé u Mariánských Lázní, kde našli uplatnění pracovníci se ZPS z tohoto regionu.

V kosmetické výrobě byl sortiment výrobků doplněn výrobkem ARNIKA – MASÁŽNÍ ROZTOK NA DÁSNĚ a také kolínskými vodami MARCUS CAESAR.

Updating…
  • Žádné produkty v košíku.