Karlovarské krémyŠampon ArnikaKvalitní péče o ruce

Prostředky péče o tělo a nohy                                                      Vlasová péče

Jak pečovat o své o své nohy? Více informací ZDE

OZALIN levandulový krémOZALIN® Levandulový krém na ošetření suché, zvrdlé, nebo rozpraskané pokožky

Krém k ošetření ztvrdlé kůže. Velmi účinný k ošetření problematické kůže a otlaků. Obsahuje lecitin, levanduli a kyselinu mléčnou. Tyto účinné složky aktivně působí na zrohovatelou kůži, kterou zjemní a změkčí. V kombinaci s přípravkem OZAL koupel nohou a správnému používání Vám ulehčí od obtíží, nebo dokonce tento problém i zcela odstraní. Doporučuje se používat denně zejména po koupeli, která vysušuje pokožku na problematických místech a to hlavně na nohách, chodidlech, ale také na loktech (podrobněji viz. „Jak pečovat o své nohy“).
Obsah: 50 g • kód výrobku 00203

CampherolCAMPHEROL® Kafrový krém s rozmarýnou

Kafrový masážní krém, obsahující v bohaté dávce přírodní kafr a Rozmarýn. Zvyšuje prokrvení unavených svalů na těle i nohou. Urychluje výměnu a čilejší proudení krve a tím podporuje výživu tkáně. Campherolem
se podstatně zesiluje účinnost masáže, usnadňuje se tření a hnětení kůže vytvořením kluzkého povlaku, místa aplikace se tak urychleně a účinně zbavují únavy a osvěží se.
Obsah: 50 g • kód výrobku 00201

ARNIKA bylinný krémARNIKA® Bylinný krém s léčivou rostlinou arnikou

Bylinný krém s obsahem výtažku léčivých rostlin Arniky horské, Řepíku lékařského, Tymiánu obecného, Rozmarýnu lékařského a Blahovičníku. Léčivá rostlina Arnika je po staletí známá svým vysokým účinkem. V místě aplikace způsobuje zvýšené prokrvení tkáně. Výtažek z Arniky obsahuje účinné silice a flavonoidy. Pro své aseptické účinky se užívá také proti pocení, zejména při problémech se zvýšenou potivostí nohou. Řepík lékařský působí protizánětlivě a hojivě. Tymián obecný je jedním z nejsilnejších přírodních antiseptik! Je velmi účinný proti bakteriím a plísním. Rozmarýn lékařský působí dezinfekčně a má silné protirevmatické účinky. Blahovičník má zklidnující účinek při bolestivých stavech , zejména při únavě, nebo revmatických potížích. Výrobek také obsahuje účinný Salicylát, který je velmi vítaným pomocníkem při problémech s pohybovým ústrojím.
Obsah: 50 g Kód výrobku 00202

Ošetřující a masážní krémy ARNIKA® OZALIN® CAMPHEROL®  jsou běžně dostupné v lékárnách, řetězci prodejen Rossmann a drogeriích.

Seznam některých vybraných prodejen zde:

 

Karlovarská HERBIE bylinnáKARLOVARSKÁ HERBIE - bylinný krém s arnikouKarlovarská HERBIE ke změkčení kůže

Bylinný krém svým složením a účinkem je podobný výrobku ARNIKA®. Jedná se o masážní krém obsahující kafr a výtažky z léčivých rostlin, zejména Arniky. Používá se při sportu, tělesné námaze a revmatických bolestech. Výrazně omezuje pocení.
Obsah: 100 g • kód výrobku 00205

KARLOVARSKÁ HERBIE - Levandulový krém

Krém na změkčení ztvrdlé kůže obsahuje přírodní extrakty jako Levandule, Lecitin a pod. Svým složením a vlastnostmi odpovídá výrobku OZALIN®, jedná se o přípravek používaný k ošetření tzv. „rozpraskané kůže“
Obsah: 100 g • kód výrobku 00206

KARLOVKA francovkový krémKARLOVKA

KARLOVARSKÝ FRANCOVKOVÝ KRÉM k ošetření celého těla. Výrobek který je určen k všestrannému použití jako u obvyklého tekutého výrobku. Je vyroben na bázi francovky v podobě krému, takže dochází k jeho lepšímu vstřebávání a tím i delšího účinku. Obsahuje přírodní mentol, který pokožku osvěžuje a zjemňuje. Karlovka obsahuje také výtažek z léčivých rostlin Heřmánku a Levandule, které mají velmi dobrý vliv na regeneraci pokožky a přispívají tudíž ke zlepšení celkové tělesné pohody.
Obsah: 80 g • kód výrobku 00218

 

 

Vlasová péče z Karlových Varů - šampon ARNIKA a dětská pěna do koupele pro celé tělo Delfín

 

Karlovarský vlasový šampon ARNIKA®

S bylinnými výtažky a přírodní minerální solí. Obsahuje výtažky z rostlin Arniky, Máty a Měsíčku lékařského, hojně používané v tradičním léčitelství a přírodní minerální sůl, příznivě působící na vlasovou pokožku. Obsahuje panthenol, který poskytuje péči a ochranu poškozených vlasů, kterým dodává zářivý lesk.   ŽÁDEJTE V LÉKÁRNĚ                     Obsah: 250 ml • kód výrobku 00670

 

DELFÍN dětská pěna do koupele

DELFÍN  dětská pěna do koupele

Vynikající a dlouhodobě oblíbená dětská pěna do vany. Inovovaný figurální obal v podobě delfínka, se kterým si děti jistě budou rády hrát a zabaví se. Pěnivá přísada obsahuje olivový a heřmánkový olej. Malinová vůně. Vhodné pro děti od 3 let. Ve dvou provedeních modrá a perleťově růžová.          Obsah: 200 ml • kód výrobku 00674

 

 

Pečujete správně o své nohy?

Uvědomujete si, jak významným Vaším pomocníkem jsou nohy, které Vás denně nosí do práce i za zábavou a na nichž stojíte po valnou většinu dne i při výkonu zaměstnání?
Důležitost nohou si lidé často uvědomují až když jim začnou vypovídat službu. K nesnázím nemusí dojít až při onemocnění nohou, stačí již mozoly, kuří oka, potivost a unavenost k probuzení z klamného snu o věčné, spolehlivé, samozřejmé poslušnosti nohou a jejich stálé pohotovosti k službám.
Pohodlný člověk se rád takovému klamu oddává a od svých nohou požaduje neustálou službu až do doby, kdy je náprava již těžko dosažitelná v nejhorším případě i nemožná. Jisté je tedy to, že nesnázím se
vždy lépe předchází, musíme však vědět jak na to. Proto zde uvedeme několik tipů, či rad pro správné a účelné ošetřování nohou a jejich udržení v dobré kondici.
Nejjednodušší, ale nejúčinnější je samozřejmě péče o nohy zdravé. Stačí dbát na pravidelné čištění, spojené s lehkou masáží a trochou cvičení, nesmí se přitom zapomínat ani na vhodné obutí.
Nepříjemným průvodcem civilizace a módních zvyklostí jsou zejména mozoly a kuří oka. S mozoly, ztvrdlou a zesílenou kůží si můžeme do značné míry úspěšně poradit řádnou a pravidelnou péčí.
Horší je to s kuřími oky, protože při domácím odstraňování se obyčejně ponechává jejich hrotový základ, nehledě na nebezpečí poranění a při zanedbání může dojít k závažným následkům. Obrazy mikroskopických řezů mozolem a kuřím okem jsou v tomto směru velmi poučné. U mozolu jsou vrstvy rohoviny rovnoběžné a lze je tedy s úspěchem a celkem bez nebezpečí seřezávat. Naproti tomu u kuřího oka leží hrot jádra hluboko zatlačen až do kožního vaziva, bohatě prokrveného. Při seřezávání proto buď odstraníme jen horní vrstvu a ponecháme hrot, ale toto ošetření je málo platné, nebo řežeme příliš do hloubky a můžeme si způsobit zranění a krvácení okolních tkání, což je velmi nebezpečné. Správným postupem je to, že nožem nebo zvláštními nůžkami uvolníme okolí kuřího oka od kůže a pak se teprve může přistoupit k odstranění hrotu. V domácích podmínkách však toto nelze provádět a proto je důrazně doporučováno problémy s kuřími oky svěřit do péče odborníka, který má na odstraňování hrotu speciální nástroje.
Mezi mozolem a kuřím okem je ješte jiný rozdíl. Zatím co kuří oko nemá žádné fyziologické poslání, má mozol své opodstatnění, protože chrání měkké tkáně těla na místech, vystavovaných tlaku, nárazu nebo velkým změnám teploty před poškozením. Nemůžeme tudíž chtít, aby na patě a chodidle byla stejně jemná kůže jako třeba na břiše, nýbrž počítat vždy s nutným, lehkým zesílením. Je však třeba dbát, aby zesílení nepřešlo do tvrdých mohutných mozolů a aby ztvrdlá, zesílená kůže byla stále vláčná a nerozpraskávala se do hlubokých a často bolestivých puklin.

Jak pečovat o své nohy?péče o nohy

Výborným pomocníkem je PŘÍPRAVEK NA ZMĚKČOVÁNÍ ZTVRDLÉ KUŽE OZALIN® nebo KARLOVARSKÁ HERBIE  - KRÉM KE ZMĚKČENÍ ZTVRDLÉ KUŽE.
Pro ošetrení postupujte následovně: Nohy vykoupejte v teplé vodě s přísadou SOLI NA NOHY OZAL. Po lehkém osušení seřízněte nebo seškrabte (pemzou) horní vrstvy mozolu, změkčené koupelí. Do ješte zavlhlé kůže - nebo nejlépe po novém krátkém smočení v horké vodě a lehkém osušení vtírejte chvíli do mozolových míst OZALIN®. Vtírání OZALINU opakujte ráno i večer, nebo alespoň jednou denně. Nebudete-li mít dost času, můžete vtírat výše uvedené přípravky bez předchozí koupele, ačkoliv koupel v horké lázni s přídavkem přípravku OZAL změkčování otoku výrazně umocňuje. Tímto postupem zmírníte silné mozoly a pravidelným používáním přípravku OZALIN® alespoň 1 x denně docílíte měkkou, jen fyziologicky zesílenou kůži na chodidlech a na choulostivých patách, když máte k mozolovitosti sklon.
  koupel nohou Další nesnází u nohou je jejich POTIVOST. Je vyvolávána nadměrnou činností potních žlázek, kterých je na nohách, zejména na chodidlech velký počet. Pot odvádí z těla jedovaté zplodiny a je nutný pro udržení vláčnosti kůže, jakož i pro vytváření ochranného kyselého povlaku na kůži, který brání uchycení a rozmnožování choroboplodných zárodků. Z těchto důvodu bychom neměli tvorbu potu zcela potlačovat. Často ale dochází k velkému zvýšení činnosti potních žláz a k vytváření většího množství potu než je třeba. K tomu samozřejmě přispívá uzavírání nohou po větší část dne do ponožek a obuvi, čímž je zadržováno pravidelné
odpařování potu. Nadměrný a zadržovaný pot se hromadí na kůži a nepříznivě se projevuje v několika směrech. Dochází k jeho rozkladu na kterém se podílí různé druhy mikrobů. Vzniklé produkty rozkladem silně
a nepříjemne páchnou. Ztěžují až i často znemožňují postiženému společenský život, dokonce dochází i k pocitům méněcennosti. Mezi prsty je totiž pot nejvíce uzavřen, a proto dochází k prosáknutí a rozbředávání horních kožních vrstev, které se pak trhají. Zbytky potrhané kůže, nejsou-li odstraňovány, se hromadí a působí dráždivě na kůži. Vzniklé trhliny kůže časem postupují do hloubky a jsou přícinou dalších potíží, bolestivosti a infekce. Propocená vlhká kůže je vhodnou půdou pro plísňová i jiná onemocnení - zárodky chorob sice z valné části musí být přeneseny z nemocného človeka, ale k tomu je vždy mnoho příležitostí (společné umývárny, ubytovací zarízení, bazény apod.). Onemocnění tohoto druhu jsou velmi nepříjemná a úporná, jejich léčba je výhradně záležitostí lékařu. Nejlepší prevencí před nadměrnou potivostí je pravidelná hygienická péče, nošení netísnivé a vzdušné obuvi, časté střídání ponožek - nejlépe bavlnených.
Zdá-li se Vám tedy, že dochází ke zvyšování produkce potu a to i když jsou nohy v klidu a při nižších teplotách používejte koupel s přípravkem OZAL KARLOVARSKÁ KOUPEL NOHOU a to tak, že je lepší pro
lázeň použít vodu studenou, nebo neponechávejte v teplé lázni nohy déle, protože tím se prosáknutí kůže vyvolané nadměrne zadržovaným potem ješte více zvyšuje a kůže by se ješte více rozbředávala. Po osušení vetřete do kůže nohou, zejména na chodidlech a mezi prsty trochu ARNIKA® krému, který má osvědčené účinky proti nadměrnému pocení. Velmi důležitým pomocníkem v boji proti infekci nohou při zvýšené potivosti je přípravek ZÁSYP NA NOHY. Dezinfekční schopnost tohoto přípravku zabraňuje uchycení a rozmnožování mikrobů. V případě potřeby odstranění zápachu i jako prevenci použijte tedy přípravek ZÁSYP NA NOHY obsahující patentovanou účinnou složku ANSILVER®. Použití tohoto výrobku je velmi jednoduché: stačí zasypat chodidla a místa mezi prsty, nebo použít přímo do ponožek. Také lze použít přímo do obuvi k odstranění zápachu.Campherol kafrový mazážní krém
Další přícinou obtíží však často bývá vlivem nevhodné obuvi problém s ochablými svaly, které drží klenby nohou. Proti těmto bolestivým problémům se výborně osvědčil MASÁŽNÍ KRÉM CAMPHEROL®, který zvyšuje prokrvení svalů, zesiluje účinek masáže a svaly osvěží.
Dobrá, věrná a spolehlivá služba nohou za všech okolností a až do vysokého stáří Vám bude jistě dostatečnou odměnou za Vaši pravidelnou starostlivost o nohy, které si tuto péči jistě velmi zaslouží!

ANSILVER®ZÁSYP NA NOHY A DO PRACOVNÍCH RUKAVIC s aktivním stříbrem - účinnou složkou ANSILVER®

Je patentově chráněný antimikrobiální přípravek na bázi anorganického nosiče s přídavkem aktivního stříbra. Aktivní stříbro obsažené v zásypu dlouhodobě omezuje zápach nohou, tvorbu a růst plísní. Použití je přímo na nohy, do ponožek, obuvi nebo do rukavic.
Obsah: 120 ml • kód výrobku 21207

© 2013 VŘÍDLO Karlovy Vary