Karlovarské krémyŠampon ArnikaKvalitní péče o ruce

Karlovarské koupelové soli

V dnešní moderní době plné stresu a shonu je třeba se naučit hodnotně odpočívat a relaxovat. Tradičním odpočinkem a relaxací je již odedávna koupel ve vodě s koupelovou solí z karlovarského Vřídla v.d. Výroba karlovarských koupelových solí vychází z historických tradic. Koupel má nejen základní funkci očisty, ale má také kladný vliv na nervovou soustavu, regeneraci a  odpočinek, podporuje látkovou výměnu a má výrazně léčivý vliv na pokožku. Působí preventivně proti kožním nemocem. V letních obdobích doplňuje pokožku minerálními a stopovými prvky a tím zásobuje tělo důležitými látkami. Pravidelným užíváním lázně s přídavkem minerálních solí dochází k výraznému omezení pocení. Minerální a stopové prvky pronikající do pokožky kde způsobují její hladkost a jemnost. Koupele v karlovarské koupelové soli s přidanými bylinnými extrakty mají hojivé účinky, odstraňují únavu a pálení, zmírňují bolesti. Rostlinné silice obsažené v karlovarské koupelové soli způsobují i očistu horních cest  dýchacích a příjemné prožití lázně. Pravidelným používáním a vhodném dávkování lze dosáhnout podobných výsledků jako při tzv. „vanových kúrách“.

Postup užití lázně: pro bežnou domácí potřebu se doporučuje přidat do koupele (vany) min. 25 g práškového přípravku. V případě zvýšené potřeby však doporučujeme tuto dávku 2 - 5 x větší. Koupel by měla být teplá, nikoliv však nepříjemně horká (bežná teplota lidského těla). Doporučená doba pobytu v lázni je asi 15-20 minut, neměla by však přesáhnout 30 minut. V průběhu koupele můžeme provádět bežnou očistu, ale doporučuje se klidový režim, relaxovat a také klidně a zhluboka dýchat. Tím dochází k většímu pocitu uvolnění a prokrvení pokožky. Po koupeli doporučujeme krátké chladnejší opláchnutí - osprchování. Následně pro dokonalou péči je vhodné ošetřit pokožku například tělovým mlékem s hydratačními účinky.

Koupelové soli k přípravě lázně pro ošetření těla a nohou řady OZAL® jsou dostupné v lékárnách, řetězci prodejen Rossmann (jako jednorázové sáčky) a drogeriích.

Seznam některých vybraných prodejen zde:

OzalOZAL 250 gOZAL karlovarská koupel

Oblíbená a tradiční směs koupelové soli a vybraných léčivých rostlin v podobě velmi dobře rozpustného prášku. Koupel má kladný vliv na nervovou soustavu, regeneraci a odpočinek. Povzbuzuje proces výměny látek v těle. Směs výtažků z léčivých rostlinek obsahuje: Tymián (Thymus Vulgaris), Rozmarýn (Rosmarinus Officinalis) a Blahovičník (Eucalyptus Globulus). Tyto přírodní silice mají povzbuzující, osvěžující a antiseptický účinek.
Výrobek OZAL je vyráběn v několika spotřebitelských baleních: OZAL 25 g sáček použití pro jednu bežnou koupel, OZAL 250 g dóza s praktickým sypátkem pro minimálně 10 koupelí a v největším balení OZAL 1000 g dóza pro 30 - 40 účinných koupelí.
Obsah: 1000 g • kód výrobku M 00621 a Or. 00622
Obsah: 250 g • kód výrobku 00601

OZAL karlovarská koupel nohouOZAL koupel nohou sáček 25gOZAL karlovarská koupel nohou

Vynikající prostředek k ošetření nohou. Odstraňuje únavu a pálení nohou, celkově osvežuje. Obsahuje SALICYLÁT, který působí proti bolestem, dále extrakty z Tymiánu a Rozmarýnu. Používá se jako prostředek ke komplexní péči o nohy - podrobněji v článku „Jak pečovat o své nohy“.
OZAL karlovarská koupel nohou je práškový přípravek vyráběný ve spotřebitelském balení 250 g s praktickým dávkovačem a jako jednorázový sáček pro jednu lázeň 25 g. 250 g • kód výrobku 00602 a 25 g • kód výrobku 00605

 

ARNIKA karlovarská koupelARNIKA® karlovarská koupel

Arnika 250gJe osvědčený a účinný prostředek ke koupeli a je jedinečný obsahem léčivé rostliny ARNIKY horské (Arnica Montana).Ta má výrazný prokrvující a antiseptický účinek. Dále obsahuje výtažek z Rozmarýnu (Rosmarinus Officinalis) a Blahovičníku (Eucalyptus Globulus). Výrazně omezuje pocení. ARNIKA® karlovarská koupel nohou je práškový přípravek vyráběný ve spotřebitelském balení 250 g a jako jednorázový sáček pro jednu lázeň 25 g.
250 g • kód výrobku 00603 a 25 g • kód výrobku 00606

SPRING SALT 400 gSPRING SALT karlovarská koupelová sůl

Práškový přípravek do koupele s obsahem rostlinných silic v luxusním dárkovém balení. Jedná se o tradiční výrobek plněný ručně do skleněných dóz uzavřených dřevěným uzávěrem. Ručně plněná koupelová sůl vytváří ve skle různé a neopakovatelně zajímavé barevné vrstvy. Velmi originální a přitom praktický dárek.
Obsah: 400 g • kód výrobku 00614

 

ORIGINÁL karlovarská koupelová sůl  ORIGINÁL karlovarská koupelová sůl

Tradiční koupelový přípravek v podobě jemného prášku vyrobený za pomoci receptury karlovarských lékárníku 19. století. Je unikátní svým složením, zejména příměsí minerální soli a výtažky slatin. Přípravek dále obsahuje silice rostlin: Arniky, Rozmarýnu, Tymiánu a Blahovičníku.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00610

ORIGINÁL karlovarská koupelová sůl v luxusním dárkovém balení a dóze z karlovarského porcelánu!

ORIGINÁL karlovarská koupelová sůl v porcelánu

Tradiční koupelový přípravek v podobě jemného prášku vyrobený za pomoci receptury karlovarských lékárníku 19. století. Je unikátní svým složením, zejména příměsí minerální soli bohaté na minerální látky. Přípravek dále obsahuje silice rostlin: Arniky, Rozmarýnu, Tymiánu a Blahovičníku. Koupelová sůl je plněna do vkusné a umělecky zdobné dózy z pravého karlovarského porcelánu. Vynikající a unikátní dárek a vhodný suvenýr z největších českých lázní. Limitovaná edice. Nyní zaváděcí akční nabídka: 399,-Kč včetně DPH
Obsah: 220 g • kód výrobku 00610KP  Upozornění: MOMENTÁLNĚ NENÍ SKLADEM!

Karlovarská koupelová sůl s vůní POMERANČE

Výrazná ovocná parfemace s vůní červeného pomeranče určená pro koupel s osvěžujícím účinkem.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00626

Karlovarská koupelová sůl s vůní HŘEBÍČKU

Nevšední, okouzlující vůně pro odpočinek a úlevu po práci.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00624

Karlovarská koupelová sůl s vůní LIPOVÉHO KVĚTU nebo HEŘMÁNKU

Koupel dodá tělu pocit čistoty, výrazná bylinná vůně pro psychickou pohodu.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00625 a 00623

Karlovarská koupelová sůl s vůní HEŘMÁNKU

Koupel dodá tělu pocit čistoty, výrazná bylinná vůně pro psychickou pohodu.

Obsah: 300 g • kód výrobku 00623

Karlovarská koupelová sůl s vůní FIALKY

Voňavá koupel s vůní kvítků fialek dodá lázni romantický nádech a osvěží mysl.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00624

Karlovarská koupelová sůl s vůní SKOŘICE          Naše voňavé soli lze také použít např. do aroma lamp...

Jemná, originální vůně skořice pro relaxační  koupel.
Obsah: 300 g • kód výrobku 00627

© 2013 VŘÍDLO Karlovy Vary